головне меню

Японія передала Чернівцям сучасне медобладнання

Японія передала Чернівцям сучасне медобладнання

ОКУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» нещодавно отримала сучасне дороге медобладнання, вартість його становить півтора мільйона гривень. Отримати новітнє обладнання вдалось завдяки співпраці із японським проектом людської безпеки програми «Кусаноне».

Лікарня ще в грудні 2015 року Посольству Японії в Україні надіслала пакет документів, завдяки яким стало можливим отримання грантової підтримки. А в минулому році до медичного закладу завітав представник Посольства Японії в Україні. Він провів моніторинг медобладнання, яке знаходилось в лікарні. Моніторинг показав, що більша частина лікарняного обладнання є зношеним та потребує заміни. Тому японські меценати надали «Обласній дитячій клінічній лікарні» грантову підримку.

Японія передала Чернівцям сучасне медобладнання

«У рамках японської програми «Кусаноне» наша лікарня отримала медобладнання на суму в півтора мільйона гривень. Зокрема, це сучасний американський  біохімічний аналізатор, вартістю майже півмільйона гривень, а також японського виробництва гастроскоп та колоноскоп, які коштують в межах 500 тисяч гривень кожний. Наразі вся медапаратура вже запущена в роботу. Вона суттєво розширила діапазон діагностичних досліджень у лікарні. І насамперед, для реанімаційних відділень. Біохімічний аналізатор дозволяє здійснювати дослідження 150 показників крові за 40-50 хвилин. Якщо ж є необхідність дізнатись один-два показники терміново, то апарат проводить їх за 10-15 хвилин. Він повністю автономний. Медпрацівники тільки завантажують сировину. Аналізатор сам проводить усі маніпуляції й завдяки комп’ютерній системі роздруковує вже готовий результат дослідження. Дане обладнання особливо важливе для неонатальної реанімації, де на лікуванні перебувають передчасно народжені діти. Особливість в тому, що для проведенням дослідження на біохімічному аналізаторі достатньо й кількох крапель крові. Тоді, як раніше лаборантам доводилось набирати по 3-5 «кубиків», що чимало для недоношеної дитини, вагою в 500 грамів», – розповів головний лікар ОКУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» Микола Чепіль.

До того ж, в найближчому майбутньому для лікарні закуплять медобладнання за бюджетні кошти. Зокрема, лікарня зможе закупити сучасну цифрову рентгенологічну апаратуру та два апарата штучної вентиляції легень.

Японія передала Чернівцям сучасне медобладнання

Японія передала Чернівцям сучасне медобладнання

Поділитись