головне меню

В дитячій лікарні хочуть захистити пам’ятник від вандалів

В дитячій лікарні хочуть захистити пам’ятник від вандалів

В минулу п’ятницю, 17 березня, на територію міської дитячої лікарні, яка знаходиться на вулиці Буковинській, 4, прийшли невідомі особи, які спробували вкрасти декілька бронзових фігур дітей, які розташовуються на тильній стороні пам’ятника.

Як розповів головний лікар Сергій Сторожук, вандали, скоріше за все, приходили та готувались до викрадення й раніше. Невідомі прокрадались до пам’ятника серед ночі та помалу спилювали їхні кріплення, а потім ставили фігури в попереднє положення. Проте останнього разу вони не встигли поставити їх в правильне положення, тому вже зранку деформація пам’ятника була помічена працівниками лікарні.

«До речі, це вже не перший замах на пам’ятник.  Зняти бронзові фігури дітей намагалися ще торік. Тоді ми звернулися до реставратора Василя Кравчука (2006-2008 року він проводив реконструкцію занедбаного на той час пам’ятника) з проханням відновити кріплення. Крім цього, на Хариту спрямували ліхтар з датчиком руху, оскільки грошей на встановлення камери відеоспостереження не мали.

Хоча хтозна, чи це б допомогло. Якщо сто років тому вхід на територію лікарні був з боку пам’ятника, то тепер він опинився на глухій периферії позаду корпусів і охоронець від воріт фізично неспроможний тримати його в полі зору. Водночас, вхід на територію лікарні вільний. У вечірній та нічний час цим користується молодь, влаштовуючи в парку, де стоїть пам’ятник, тусовки, після яких знаходимо шприци й недопалки.

Зважаючи, що Харитська група, створена відомим скульптором Теодором Штундлем (його роботи досі прикрашають центр Відня), є чи не єдиним у Європі пам’ятником милосердю, для його збереження С. Сторожук пропонує перенести групу у центральний двір. «Зрештою, прикро, що навіть багато чернівчан сьогодні не знають про цей унікальний пам’ятник, бо волею долі він виявився ніби схованим від очей», – розповів С. Сторожук.

Тому представники адміністрації лікарні направили звернення ідо управління охорони здоров’я та відділу охорони культурно-історичної спадщини Чернівецької міськради, і до істориків та громадських діячів пропозицію перенести пам’ятник.

«Якщо нашу ідею підтримають, то пам’ятник опиниться в зоні перехресного відеонагляду, цілодобового нагляду варти та медичного персоналу, а відвідувачі зможуть насолоджуватись чудовим витвором мистецтва», – повідомив головний лікар.

Поділитись