головне меню

В Чернівцях батьки звинувачують лікарів в смерті їхньої новонародженої дитини

В Чернівцях батьки звинувачують лікарів в смерті їхньої новонародженої дитини

Ольга Куриленко розповіла, що незважаючи на те, що її донька народилась передчасно, на 33 тижні вагітності, пологи пройшли нормально. Після народження дитину помістили до реанімації. Лікарі запевнили, що це звичайна процедура. «З дитиною все добре, вона просто побуде там. На другий день мені сказали, що, може, ми навіть вам віддамо», – розповіла Ольга Куриленко.

Проте вже на другий день дитині раптово погіршало. «Сказали, що вона почала зригувати, що їм щось не подобається, потім з’явилася жовтуха, білірубін став підніматися. Ну і все – по накатаній пішло. Гірше, гірше» – розповіла жінка.

Але так як це був вихідний день та лікарі не могли поставити діагноз, тому вирішили поспостерігати за станом дитини та почекати до понеділка. «Потрібне УЗД. Я кажу: в чому проблема? Давайте УЗД. Ну, ви розумієте, зараз уже вихідні дні, 8 березня, все зачинено, лікарів не знайдемо», – каже батько Олег Осипенко. «Я кажу: ви пропонуєте мені чекати всі вихідні до понеділка та нічого не робити? А вона: а що ми можемо зробити?» – розповідає мати.

А коли батьки звернулись до іншої лікарні, то дитину забрали туди, але вже було запізно. Донька померла в реанімації. «Важкий стан на момент приїзду. Враховуючи те, що були комбіновані проблеми, вона недоношена, була діагностована пневмонія, проблеми з нервовою системою, на жаль, не вдалося допомогти їй», – пояснив завідувач відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні м. Чернівці Олексій Козьма.

Запалення легенів таку причину смерті вказали доньці Ольга Куриленко. Батьки вважають, що інфекцію їхній доньці занесли в пологовому будинку та звинувачують батьків в бездіяльності. Тим часом, в пологовому будинку не хочуть коментувати смерть дитини до отримання результатів судмедекспертизи. Проте, припускають, що запалення легенів було вродженим. «Причина передчасного відходження навколоплідних вод була якась. Може, була її інфекція. У повному обсязі була надана медична допомога, згідно протоколів», – переконує головний лікар пологового будинку №1 м. Чернівці Дмитро Манчуленко.

Батьки вирішили не залишати все як є та написали заяву до поліції. Там вже відкрили кримінальне провадження, вилучили медичну документацію та проводять експертизу. Також стало відомо, що протягом останнього місяця померло шість немовлят, які народились в тому ж пологовому будинку. Таку інформацію повідомляє ТСН.

Поділитись