головне меню

У наступному місяці в Україні запускають пілотний проект отримання свідоцтва про народження онлайн

У наступному місяці в Україні запускають пілотний проект отримання свідоцтва про народження онлайн

До кінця жовтня в Україні планують запустити електронну послугу подання заяви на отримання свідоцтва про народження дитини. Таку інформацію повідомив в.о. генерального директора ДП «Будинок юстиції» Олексій Олешко.

«До кінця жовтня буде запроваджено проект подання заяви на отримання свідоцтва (про народження – ред.). Єдине, що після цього треба буде зробити – це все ж таки приїхати забрати таке свідоцтво, щоб засвідчити актовий запис про народження дитини», – сказав Олешко.

Як повідомляє О. Олешко подавати документи онлайн можуть не тільки батьки, найголовніша умова це наявність оригіналу довідки із пологового будинку.

«Вже проводиться робота з отримання оригіналу такої довідки в електронній формі. Відповідно, якщо якась киянка буде народжувати в пологовому будинку, вже підключеному до цього пілотного проекту, то при народженні дитини отримає як паперовий оригінал довідки, так і електронний. З цими оригіналами можна буде дуже швидко подати документи онлайн на свідоцтво», – інформує Олешко.

Поділитись