головне меню

У лютому аптеки змушені зменшити ціни на ліки

У лютому аптеки змушені будуть зменшити ціни на ліки

Усі ліки, що були закуплені за старими цінами, повинні бути продані в січні. Все тому, що з 1 лютого вартість ліків повинна відповідати тому, яку затвердив уряд. Таку інформацію надала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час брифінгу.

«Буде один місяць, січень, коли аптеки зможуть продавати ті ліки, які були закуплені за підвищеними цінами в минулому році. До 1 лютого ми дозволяємо, щоб вони розпродали те, що в них є на складах, а нові ліки, які вони закуповують і привозять, вже повинні продаватися за зниженими цінами», – наголосила У. Супрун.

До того ж, У. Супрун додала, що Держлікслужба буде здійснювати перевірку чи дотримуються аптеки цих вимог та, які ціни вони встановлюють. Також, в. о. міністра повідомила про ще одну вимогу до аптек: вони повинні будуть оприлюднити ціни у друкованому вигляді.

«В аптеках вони повинні бути вивішені, щоб люди не шукали ці ціни. Ціни мають бути надруковані в аптеках, щоб люди могли побачити. Державна служба з лікарських засобів перевірятиме, щоб аптеки не підвищували ціни. Будемо просити, якщо пацієнти, або ті, хто здійснює закупівлі ліків, побачать, що ціни підвищені, щоб передавали інформацію МОЗ або Держлікслужбі. Тоді ми будемо проводити перевірку», – заявила Супрун.

Поділитись