головне меню

У Чернівцях відкриють виставку «Шлях пам’яті»

У Чернівцях відкриють виставку «Шлях пам’яті»

До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру, Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини організовує спільно з Єврейською громадою міста Дюссельдорф (Німеччина), Посольством Федеративної республіки Німеччини в Україні за сприяння Міністерства Закордонних Справ ФРН та Обласним єврейським благодійним фондом “Хесед Шушана” Меморіальний виставковий проект «Шлях пам’яті».

«Шлях пам’яті» – це емоційна та інформаційно-насичена подорож місцями трагедії 1941 року. Достовірні факти та історії для створення проекту надали очевидці тих подій, їхні родичі, а також історики і журналісти. Це не просто розповіді, а болісні спогади про жахливі події 1941-го року.

До огляду представлено фото та спогади свідків злочинів німецьких націонал-соціалістів та їх поплічників про масові вбивства євреїв в Києві, Кам’янці-Подільському та Чернівцях в 1941 і 1944 рр.. До того ж, на виставці представлять документальний фільм «Подорож спогадів» (режисер та оператор Андрій Вовк), який знімали на місцях трагедій в цьому році.

Особливою частиною заходу буде виступ українського режисера Володимира Георгієнка, який народився в Україні, але проживає в Дюссельдорфі. З 1981 року він знімав в СРСР фільми про Бабин Яр, не дозволяючи у такий спосіб замовчувані масові вбивства єврейських громадян. Ця тема не давала спокою своїми страшними фактами, про які режисер знаходив відомості для своїх фільмів.

«Я свідомо пішов на створення монтажного калейдоскопа зі страшних кадрів кінохроніки і фото, щоб створити образ вселенського побоїща, нечуваних досі в історії воєн злодіянь катів, які знищили в ярах Бабиного Яру близько 33 тисяч євреїв Києва», – розповів режисер.

Експозицію відкриють у цей понеділок, 19 грудня, об 11 годині в Обласному єврейському благодійному фонді «Хесед Шушана», що знаходиться за адресою вулиця Челюскінців, 2.

Поділитись