головне меню

Що купували чернівчани на ювілейному ярмарку

Що купували чернівчани на ювілейному ярмарку

Уже двадцятий рік поспіль напередодні величного християнського свята на честь апостолів Петра і Павла Чернівці перетворюються на величезний базар-ярмарок. Де, здається, можна купити усе, що завгодно. Перед очима одразу ж з`являються кадри із відомого фільму за твором М.Гоголя «Сорочинський ярмарок». Але повірте, ювілейний Буковинський ярмарок за розмірами та кількістю перепитій зовсім нічим не поступається.

Програма ярмарку була насиченою: виставки – продажі товарів народного споживання, презентації продукції місцевих та вітчизняних товаровиробників, будівельної галузі, меблів, сфери послуг, виробів майстрів народних ремесел, розважальні та культурно-мистецькі заходи. По всьому місту продавці-покупці шукали собі товар до душі. Музика, запальні танці та розваги додавали азарту на торгах. Зосереджувалось дійство на таких локаціях: вулиці Головну, Садову, О.Гузар, О.Кобилянської, Шкільну, площі Пресвятої Марії, Соборну та Центральну (резервні вулиці: М.Кордуби та Братів Руснаків).Тому рух транспору на час святкових дій у цих районах міста був перекритий. Водіям це завдало неабиякого клопоту.

Що купували чернівчани на ювілейному ярмарку

Різноманіття товарів, представлений на ярмарку дивувало на захоплювало. Серед нарозних майстрів-буковинців цього року особливої уваги заслуговують вишивальниці, оскільки їхніх робіт було представлено найбільше. Це свідчить про відродження українських самобутніх традицій та звичаїв. Найбільше торговці зосередились у ЦПКіВ ім. Т. Г. Шевченка. На святковій сцені відбувались виступи різноманітних танцювальних та музикальних колективів, акції та конкурси для жителів та гостей міста. Саме там святкові забави проходили аж до пізньої ночі.

Для модників міста 8 липня у рамках фестивалю влаштували оригінальні та захопливі модні покази «Chernivtsi Fashion Weekend».

ля малюків родзинкою ярмарку став розважальний захід на вул. О. Кобилянської під назвою «Свято шоколаду».

Що купували чернівчани на ювілейному ярмарку

Петрівський ярмарок – має багату історію, і проведення цього фестивалю-ярмарку почалося ще в ХVІІІ сторіччя, а саме – 3 1786 року. Традиційними для Петрівського ярмарку були виступи народних музикантів, а також артистів – місцевих та мандрівних, які розважали гостей ярмарку на спеціально зведених дерев’яних помостах. а також предмети розкоші, які вартували великих грошей. Петрівський ярмарок втілював у собі не лише місце та час для торгівлі, а святковий та піднесений ярмарок, тому відігравав важливу роль власне для Буковини, а також Угорщини, Австрії, Німеччини, Росії, деяких земель Румунії та навіть Туреччини, звідки на Буковину з’їжджались купці. З часом ярмарки перестали проводити, проте цю традицію, пов’язану із святом Петра і Павла, було вирішено відновити в дев’яності роки двадцятого сторіччя.

Зараз без фестивалю важко уявити початок липня у нашому місті. Веселе національне свято для усієї сім`ї, та ще й із корисними придбаннями. На Петрівському ярмарку-2017 панувала доброзичлива, яскрава та запальна атмосфера. Продавці за звичаєм, тішили знижками, а гості хороши настроєм.

На запитання «Чи багато вторгували на ярмарку?» продавці віджартовуються: «Настрою буде до другого року!».

Що купували чернівчани на ювілейному ярмарку

Поділитись