головне меню

Ректор ЧНУ запевняє, що картини Емми Андієвської не зникли

Ректор ЧНУ запевняє, що картини Емми Андієвської не зникли

Емма Андієвська, яка в цьому році отримала Шевченківську премію, дала інтерв’ю Радіо Свобода, в якому розповіла свою думку про Україну та українців. В своїй розповіді письменниця згадала про неприємні моменти, які пов’язані з Чернівцями.

«Я подарувала вже картин на цілий музей, і ці картини десь зникли. Мені запропонували у Чернівцях: «Подаруйте нам картини, і ми створимо музей». І я їм подарувала 100 картин, серед них 20 двометрових картин, решта менших, і які то були картини! А потім почали люди цікавитися музеєм Емми Андієвської у Чернівцях. І дізналися, що ні картин, ні музею нема. Є пару картин, що висять у Музеї імені Федьковича, а решта – невідомо де. Так що зник музей», – сказала Андієвська.

Ректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича Степан Мельничук офіційно прокоментував заяву Емми Андієвської. Зокрема, ректор стверджує, що картини не зникли, а перебувають в університеті, а також навчальний заклад готовий долучитись до створення музею. «2007 року в культурно-мистецькому центрі «Вернісаж» м. Чернівців відбулася персональна виставка Емми Андієвської, організована Центром буковинознавства при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Гете-Інституту в Україні. Пані Андієвська була запрошена на виставку, відвідала Чернівці й була гостею університету. У ході зустрічей з боку керівництва університету було висловлено думку про можливість створення постійної виставки творів Андієвської задля популяризації її творчості. На той момент велися переговори між університетом та Чернівецькою обласною державною адміністрацією про передачу в користування університетом приміщення Чернівецького музею буковинської діаспори, який мав стати основою музею сучасного мистецтва. Однак такого рішення до сьогодні не було прийнято.

2009 року ці картини ще раз експонувалися в культурно-мистецькому центрі «Вернісаж». З огляду на неможливість створення перманентної виставки було прийнято рішення надати готові картини у тимчасове користування кафедрам та іншим підрозділам університету. Решта картин, що є без рамок і скла, депозитовані у фонді університету.

Запевняємо авторку, що всі подаровані нею картини наявні у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, і немає жодних підстав припускати, що вони втрачені. Університет висловлює свою готовність якнайактивніше долучитися до формування музею сучасного мистецтва, якого надзвичайно потребують Чернівці, надаючи колекцію картин пані Андієвської у постійне використання.» – повідомляється в офіційній відповіді.

Поділитись