головне меню

Про чернівчан та їхню любов до книг

Про чернівчан та їхню любов до книг

Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити.

Дідро

Погода у Чернівцях на вихідних потішити не змогла. На вулицях зовсім незатишно. Залишаюсь сьогодні вдома, заварю гарячий чай та шукаю що б цікавенького почитати у цей недільний вечір. Подруга «запостила» в інстаграм новеньке креативне фото з чаєм і книгою. Мабуть, як і я, залишилась сьогодні вдома… Та чи читала вона книгу насправді? А може фото лише для кількості лайків, а читати вже – зовсім не обов`язково? А Ваші друзі теж фотографують книги? То що ж таке «читання»: мейнстрім, бажання душі або спосіб перенестись в інший вимір? Яке місце книги у житті сучасної людини, яка хоче встигати за шаленим ритмом цього світу? Чи можуть багатофункціональні новомодні гаджети замінити нам приємний запах печатних сторінок та легеньке їх шурхотіння? Чи може кількість прочитаних книг говорити нам про рівень розвитку співбесідника? Та що читає сучасна молодь? – Питань насправді можна ставити ще сотні. «Це Чернівці, крихітко» провели власне дослідження, присвячене Всесвітньому Дню Книги та авторського права, який святкують сьогодні, 23 квітня.

Свято, яке започаткувала Міжнародна Асоціація Книговидавців, а потім підтримала організація ЮНЕСКО. У цей день, як відомо, народились і померли М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Де Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В.Набоков. Саме це і стало однією з причин вибору саме цієї дати. У Чернівцях цього дня заведено проводити літературні читання. Минулого року в нашому місті започаткували нову традицію популяризації книг – Буккросинг. Молодіжний рух, учасники якого передають книги із рук в руки після прочитання. Для того аби збагатити внутрішній світ сучасної молоді, книги активно популяризують і в соціальних мережах.Про чернівчан та їхню любов до книг

Отож, результати соціологічного опитування вказують, що більшість чернівчан таки читають. При чому 32.6% (з опитуваних) вказали, що можуть подужати більше ніж 1-2 книги в місяць. Психологи кажуть, що аби сприяти нормальному функціонуванню мозку люди повинні читати хоча б 1 книгу у 2 тижні.

Лише 7 % респондентів читають більше ніж одну книгу в тиждень, 13,1% обрали для відповіді варіант «Читаю щось кожного дня», 10 % вказали «інший варіант».

Аж 29 % із 100% вказали, що не читають взагалі. Ще 12,2 % обрали дотепний варіант відповіді «Читаю лише цитати письменників в соцмережах».

Психологи кажуть, що хороша книга – це чудовий спосіб підтримувати і покращувати свій психологічний стан і навіть здоров’я. Окрім того, що кожна нова книга допоможе Вам збагатити свій словниковий запас та покращити навички комунікації, читання – чудовий вид антистресу. Лише декілька сторінок хорошого твору (прозового або поетичного) відмінно заспокоюють нерви, адже саме книга може перенести Вас у іншу реальність, не вимагаючи особливих фізичних зусиль. Також, для здоров`я корисно читати перед сном. Це допоможе Вам не лише відволіктись від проблем, які спіткали Вас протягом дня, а й відкрити для себе новий вид боротьби із безсонням.Про чернівчан та їхню любов до книг

Що ж саме читають чернівчани та як обирають книги, щоб читання приносило лише насолоду та позитивні емоції. Ми пропонували чернівчанам, під час опитування, вказувати, яку книгу вони прочитали останньою. От які назви вони залишили: «Коли подих стає повітрям», «Цифрова фортеця», «Я мої друзі і героїн», «Коли приходить темрява».

Якщо ж Ви, як і я сьогодні, шукаєте книгу для затишного вечора, то потрібно під час вибору звернути увагу на такі критерії:

– цікавість до обкладинки (до хорошої книги Ваші руки потягнуться самі_;

– відгуки читачів (Ви бачили цю книгу в чиємусь профілі в «інстаграм»)?;

– необхідність та користь (наскільки ця книга допоможе Вам розібратись у собі із проблемами даного етапу Вашого життя.)

– читабельність (найкраще обирати книги, які написані доступно та просто, але не примітивно).Про чернівчан та їхню любов до книг

І, найголовніше, не відкладайте книгу на потім, адже, життя одне, а цікавих книг дуже багато. Чернівчани часто проводять літературні читання, поетичні вечори та презентації. Ви маєте можливість відвідати будь-яку. Потрібно лише Ваше бажання відчувати слово та розвиватись.

Поділитись