головне меню

На Буковині вчені знайшли більше 20 будинків, які звели до єгипетських пірамід

На Буковині вчені знайшли більше 20 будинків, які звели до єгипетських пірамід

На Буковині в селі Шипинці Кіцманського району науковці з України та Німеччини спільно працюють над дослідженням поселення, яке знаходиться в полі площею майже 20 гектарів. Вони припускають, що йому щонайменше 5000 років, повідомляє ТРК БУКОВИНА.

За допомогою квадрокоптера, вони роблять 3D-карту місцевості. Крім цього, вчені за допомогою спеціального обладнання шукають металеві конструкції під землею. Після цього дані та зображення передають на центральний комп’ютер.

«Будинки, які ми знайшли, що нас здивувало, що вони обгорілі. Там величезна кількість матеріалу, Не тільки щоденний посуд, а ще елементи культури: це різні фігурки та витвори мистецтва», – розповідає професор університету, м. Нюрнберг (Німеччина) Карстен Мішка.

«Саме тут у Шипинцях дослідники знайшли перші поселення. На глибині півтора метра виявили рештки будівель, яким щонайменше п’ять тисяч років. Проте, скільки людей тут проживало науковці достеменно не знають», – поділився журналіст Мирослав Солонар.

«Шипинці дуже відоме поселення, ще з 19 сторіччя. Колись воно називалося Буковинська Троя. Спочатку знайшов, як це часто буває місцевий житель, який проводив розкопки і знайшов дуже красиві глечики», – каже завідувач відділення археології Національного заповідника «Давній Галич» Тарас Ткачук.

Вперше сліди прадавнього поселення в цьому селі виявив Василь Арійчук. Місцева жителька пані Орися стверджує, що це її родич та показала фотографію.

«Вперше на Буковині проводив розкопки вивчав археологічні розкопки на цій землі», – розповіла місцева жителька Орися Арійчук.

«Важливість для світової історії колосальна, тобто наша територія Шипинецька стає на одному рівні з культурами Єгипту чи то Шумерів, тобто великі гігантські поселення, які існували на той час», – каже історик Андрій Гев’юк.

Науковці кажуть, що більш детальну інформацію про прадавнє поселення зможуть з’ясувати, коли проведуть археологічні розкопки, які запланували провести в майбутньому.

Поділитись