головне меню

На Буковині перевірка Хотинського інтернату виявила численні порушення

Screenshot_2018-12-03-14-30-05-189_com.miui.gallery

На Буковині моніторингова група виконала перевірку Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2. В цьому інтернаті навчається 91 дитина, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку.

Моніторингова група відзначила, що діти навчаються в належних умовах, діють сім оплачувати з гуртків, належним чином проводяться заходи із профорієнтації учнів. Дітей годують 4 рази в день та забезпечують сезонним одягом.

Проте моніторингова група виявила, що спальні вихованців зачиняють вночі на навісні замки; діти не можуть вільно пересуватись; щоб піти в туалет, діти повинні через вікно кликати чергового та повідомляти про свою потребу або користуватись відром прямо в кімнаті. До того ж, якщо виникне пожежа, то діти не зможуть евакуюватись, а в корпусі немає вогнегасників.

Також вихованці не можуть користуватися душовою кімнатою, коли їм потрібно, а натомість навіть наймолодші змушені носити гарячу воду із сусіднього корпусу та митись в тазиках. Таким же чином вони самі собі перуть нижню білизну.

Та невелика кількість меблів, які є в кімнатах, перебуває в аварійному стані. Дітям не вдалось відремонтувати самостійно шафу, тому вони зберігають одяг в одній купі на дні. В спальнях давно не проводили генеральне прибирання: із деяких матраців сипався пил, а під ними діти зберігали нижню білизну, одяг, сміття та ін.

В спальнях знайшли палиці, гральні карти, запальнички, складний ніж, поламані бритви, оголені дроти. В їдальні порції значно менші, ніж повинно бути. Результати візиту направлять в листі реагування до Чернівецької обласної державної адміністрації.

Поділитись