головне меню

На Буковині люди спочатку заблокували сесійну залу, а потім перекрили в’їзд до села

На Буковині люди спочатку заблокували сесійну залу, а потім перекрили в’їзд до села

Все почалось ввечері 5 липня на Буковині в селі Ломачинці, Сокирянського району із того, що група ініціативних місцевих жителів, численність яких була понад 60, прийшла на сесію сільської ради та зачинила там сільських депутатів, представників Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, заступника голови ОДА, журналістів та місцевих мешканців.

Вони вимагали прийняти рішення про створення Василівської ОТГ. Проте, депутати не прийняли це рішення, бо за їхніми словами воно незаконне. Як повідомив експерт із децентралізації Тарас Прокоп ініціативна група відпустила всіх із сесійної зали о 4 годині ранку 6 липня, через 12 годин після початку сесії. За групове порушення громадського порядку у поліції порушили кримінальне провадження за статтею 293 КК.

Директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області Тетяна Татарчук стверджує, що під час утримування в сесійній залі доходило навіть до рукоприкладства: «Територія беззаконня. Вже майже 9 годин утримують депутатів Ломачинецької сільської ради група активістів села, яким не сподобалось прийняте на сесії рішення щодо ненадання згоди на об’єднання у Василівську ОТГ. Люди в облозі без можливості банально вийти до туалету. Переміщення працівників Центру розвитку місцевого самоврядування блокується, в хід іде рукоприкладство, штовханина – особисто на мене піднімало руку кілька чоловік. Вимоги облогувальників депутати виконали – надали прийняте рішення представнику ініціативної групи. Елементарні права людей порушуються вже яку годину. Поліція веде переговори, які є беззмістовними – люди не хочуть чути здорового глузду. Почуваємось у небезпеці. Жодних спроб розблокувати будівлю і звільнити бранців не робиться. Кого просити про повернення ситуації в правове поле? 6 липня 2018 року. Третя година ночі. Четвертий рік після Революції гідності.»

Вранці народний депутат України Максим Бурбак звернувся до президента та прем’єр-міністра із проханням виконати кадрові зміни у керівництві Сокирянського району та Чернівецької області у через нічні події у селі Ломачинці.

Вже через кілька годин та ж ініціативна група перекрила рух трасою Сокиряни-Новодністровськ, яка проходить через село Ломачинці. Вони постійно ходили по пішохідному переході з плакатами в руках.

В той же час, селяни, які живуть поблизу лісосмуги стверджують, що всю ніч вантажівки вивозили ґрунт та пісок із Ломачинецького кар’єру.

Поділитись