головне меню

Мер Чернівців починав заробляти на життя, продаючи пепсі-колу на Калинці

Після смерті батька майбутньому меру міста жилось важко, тому він підзаробляв на Калинівському ринку. Так як зарплатня матері була невеликою, враховуючи, що вона працювала на декількох роботах!

Такими спогадами мер Чернівців Олексій КАСПРУК поділився на TEDx Chernivtsi salon під час своєї розповіді про роботу на посаді мера.

– З 13 років я пішов на Калинівський ринок. Ходив рядами і продавав пепсі-колу, – згадує мер. – Мені легко про це розповідати, бо є сотні чернівчан, які бачили мене там і можуть з легкістю підтвердити мої слова. Ну, часи такі були. На трьох роботах мама заробляла 20 доларів. А на Калинівському ринку можна було собі заробити на юнацьке життя.

У 18 років О. Каспрука прийняли на роботу на хімічний завод – і відразу на керівну посаду.

-Я вдячний директорові хімічного заводу за те, що взяв мене, молодого інженера, на роботу, – розповідає міський голова. – Це був для мене такий шок, коли мене у 18 років привели в механічну майстерню і сказали: “ось тобі майстерня, ти за неї відповідаєш. А крім механічної майстерні, на тобі ще вісім робітників – токарів, зварювальників, ковалів, слюсарів…”Наймолодшому – 45, найстаршому – 67. І мені 18. Прийшов головний механік і каже: “Це Олексій Павлович, прошу любити і шанувати”. Та в жодному колективі від “прошу шанувати” до шанування дуже великий шлях. Починалося так, класично: і відро давали, і Льошкою називали. Ну, на “Палич” і “ти” зійшлися. Враховуючи їхній вік і досвід, я це сприймав як достатньо високий рівень довіри…

Поділитись