головне меню

28 років музичної творчості з українською піснею в серці

28 років музичної творчості з українською піснею в серці

Любомир Романович Равлюк український виконавець, композитор, педагог, керівник вокального ансамблю «Марічка» та чоловічої хорової капели «Дзвін». Уже 28 років митець працює на творчій ниві, несучи за собою неоціненний пісенний багаж та здобувши далеко не одне звання всеукраїнського рівня. На сьогоднішній день Любомир Романович є Членом Національної спілки композиторів України, Всеукраїнської музичної спілки, лауреатом літературно-мистецьких премій імені Марка Черемшини та Сидора Воробкевича.

Лауреат пісенних фестивалів: «Нові імена», «Джерела», «Буковинський жайвір», «Коли співають козаки» , «Первоцвіт» .

Хто вплинув на ваш професійний вибір музики та коли ви стали на творчий шлях?

Безпосередній вплив на мій розвиток як особистості, розвиток моїх естетичних смаків мали батьки. Батько працював у сфері культури, був директором Будинку культури

Моя музична діяльність розпочалась у 1988 році. Саме тоді я вступив на навчання до Чернівецького педагогічного училища імені О. Маковея на музичний відділ. Будучи юнаком, під виром емоцій та першого почуття кохання , я написав першу авторську пісню , що мала назву “ Пісня про кохання”

Скільки авторських пісень у вашому творчому доробку, та що дає вам натхнення до написання?

На даний момент вже понад 200 пісень різнопланової тематики. Є патріотичні пісні, є ліричні, романси та навіть декілька із дитячого репертуару. Натхення беру від спілкування із цікавими людьми, гарних зустрічей, концертів. Звісно, бувають і періоди “застою”, що припадають на складні моменти у житті.

Чим послуговуєтесь при виборі репертуару для ваших музичних колективів? В чому їх унікальність?

Керівником вокального ансамблю “ Марічка” я є вже протягом дванадцяти років. Репертуар обираю, враховуючи вокальні дані , діапазон, смаки учасниць колективу. Серед них і пісні про кохання, і патріотичні. Часто для виконання беру пісні місцевих композиторів, таких як Віктора Рурака, Левка Дутківського та Миколи Мозгового.

Унікальність народного вокального ансамблю “ Марічка” полягає в тому, що такого колективу більше нема в області. Колектив має довгу історію та існує вже понад п’ятдесяти років. Народився аматорський ансамбль ще у 1960 році, саме тоді була створена пісня “ Марічка”, що досі виконується учасницями та є символом народного колективу.

hV4kKP8h4r4

Як народжується нова пісня? Скільки часу апм потрібно для створення авторського твору митсецтва?

Перш за все, я беру до рук текст, який лягатиме в основу пісні і поступово починаю класти його на мелодію. У голові вимальовуються кілька варіантів мелодії, саме тому щодо кінцевого варіанту раджусь з батьком, однодумцями, друзями.

Що особисто для вас є щастям?

Для мене щастя – це сім’я і творчість. Навколо них моя любов, мій час , моя увага. Неабиякі почуття щастя мені приносять теплі розмови із моїми однодумцями по творчості, робота з колективами “ Марічка” та “ Дзвін”, та поціновувачі моєї творчості.

16z2EnsH64c

Поділіться із нами Вашими найближчими планами на майбутнє.

Наразі я готуюсь до авторського вечора, присвяченому ювілею моєї творчості. Окрім цього готую власну , вже п’яту збірку пісень. Планую виступити із народним ансамблем “ Марічка” в Києві на фестивалі “Folk Music”, та поїхати із колективом закордон. Впевний, щоб популяризувати українську народну пісню порібно не лише в Україні, а й за її межами, і з гордістю беру на себе таку відповідальність.

Поділитись