головне меню

Фахівці назвали попередню причину отруєння школярів на Буковині

Фахівці назвали попередню причину отруєння школярів на Буковині

Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Падурару повідомив попередню причину отруєння 24 учнів та 6 працівників школи в селі Вікно Заставнівського району.

«При бактеріологічному дослідженні у трьох пробах готових страв виділено кишкову паличку та золотистий стафілокок, а в пробі питної води з криниці виділено кишкову паличку та загальні коліформи. Це свідчить про забруднення готових страв та питної криничної води, що є наслідком порушенням санітарного законодавства і, ймовірно, стало причиною виникнення інфекційних захворювань», – повідомив Юрій Падурару.

Також як повідомляє Чернівецький лабораторний центр, в результаті вірусологічного дослідження в харчових продуктах та питній воді не знайшли аденовірусів, ротавірусів, збудників гострих кишкових інфекцій та вірусу гепатиту А.

Крім цього, спеціалісти Департаменту охорони здоров’я ОДА провели позапланову перевірку загальноосвітньої школи с. Вікно. В ході перевірки в їдальні були виявлені численні порушення вимог санітарного законодавства. У зв’язку із цим роботу їдальні повністю припини до повного завершення перевірки та розслідування.

Поділитись