головне меню

Офіційний символ міста Чернівці

r_CXgO2L5rI

Перший герб був австрійським, тому не дивно, що нинішній основується на історичних традиціях, які сформувались ще в ті часи, коли Буковина входила до складу Австро-Угорщини.
Сьогодні Герб Чернівців є офіційним символом міста Чернівці, адміністративного центру Чернівецької області, автором якого є буковинський художник Орест Криворучко. Також видатний митець створив прапор для Чернівців. Нові символи були затверджені 17 липня 1992 р. на сесії міської ради.
На гербі зображено червоного щита зі відчиненою брамою у сріблястому кольорі, яка символізує гостинність міста. Під брамою розміщені лаврові гілочки, які означають славу Чернівців. Намалювавши золотавого тризуба та синьо-жовту стрічку, художник вказав на приналежність Чернівців до України. А на статус обласного центру вказує те, що герб розміщений на щиті, а зверху увінчаний короною. Існує два варіанти обрамлення герба: кольоровий та чорно – білий.”
Були й інші герби. Так за радянських часів, були зображені кам’яні ворота та вежа, що символізували архітектуру міста. Верхню частину воріт заповнював серп і молот, а нижню – букова гілочка з листами та горіхом. Крізь відкриті ворота виднілися силуети гір, що означали гірські пейзажі, які видніються в Чернівцях. Знизу, по контуру щита намальовані білим кольором хвилі, які зображують річку Прут. Автором радянського герба був Тарас Пахомович Герцук.
Прапор Чернівців традиційно виготовляють із білого шовку, який обрамлений смугою із атласу. В центрі знаходиться вишитий герб Буковини, над яким розміщений надпис «Чернівці», а знизу— «1408» (перша писемна згадка про місто Чернівці).
Обидва боки полотна прикрашають рослинні орнаменти, а кутки – букові гілки, горіхи, листки. Вся ця краса вишита шовковими нитками.На зворотній стороні зображено жовте поле, яке обрамлене так, як лицева сторона прапора. У центрі розміщений герб України.
Прапор виконують власноруч, із застосуванням аплікації, гаптування, вишивки, гравіровки. Полотнище прикріпляють до древка, яке розмальоване у червоно – білі кольори.
Символіка Чернівців є неповторною та оригінальною, відтворює головні особливості міста та зберігає давні традиції. Герб можна часто побачити на сувенірах, поштових марках, а прапор майорить на різних будівлях.”

Поділитись