головне меню

Чернівці за сім місяців заробили на туристах майже 100 тис. грн.

За словами начальника відділу адміністрування місцевих податків Чернівецької ОДПІ Христина Беженар, протягом семи місяців 2016-го року, туристичний збір поповнив місцеву скарбницю Чернівців на 97,2 тис. грн., це на 26,0 тис. грн., або майже на третину більше, ніж у минулому році.

Як повідомляє відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ, станом на 01.08.2016 р. по місту Чернівці обліковується 36 платників туристичного збору (із них 11 – юридичних осіб та 25 приватних підприємців), які справляють туристичний збір за надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням.

Зазначимо, що відповідно до Податкового кодексу України платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Податківці справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею) та зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Ставка збору складає лише 1 відсоток вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість) і до вартості не входить харчування та інші послуги.

У нас є надія, що Чернівці – стануть найбільш туристичним містом, і будуть справляти неабияке враження на іноземці та гостів з інших країн, своєю європейською культурою, архітектурною спадщиною та теплою гостинністю.

Поділитись