головне меню

Чернівецький обласний державний музей народної архітектури та побуту

Музей просто неба

Черніве́цький обласни́й держа́вний музе́й наро́дної архітекту́ри та по́буту — музей просто неба у Чернівцях.
          Заснований відповідно до постанови уряду України від 19 липня 1977 року.
          Історія й експозиція: Музей розпочали будувати 1977 року, а офіційно він відкрився 5 липня 1986 року. Форпроект (попередній проект) був розроблений Чернівецьким філіалом інституту «Діпроцивільпромбуд».
     Детальним проектуванням займалися архітектори музею.Тут можна здійснити подорож у часі та відчути національний колорит. Акуратні автентичні хатки і грандіозні князівські хороми, прекрасні старовинні церкви і водяні млини – все це українські этнографічні музеї. Вони допоможуть дізнатися більше про традиції і побут наших предків. Перший етнографічний музей під відкритим небом – Скансен – з’явився у Швеції.«Музей народної архітектури та побуту в Чернівцях – це архітектурно-ландшафтний комплекс, на території якого є пам’ятники народного зодчества та побуту середини 19 і першої половини 20 століть.
    Музей складається з двох етнографічних зон – це «Хотинщина» і «Західне Подністров`я». Серед мальовничої природи з різноманітним ландшафтом відтворена еволюція житла та побуту народів, що населяли Буковину. На сьогоднішній день існує 35 громадських та господарських споруд: церква, дзвіниця, кузня, корчма, млини-вітряки і житлові будинки. Внутрішнє оздоблення будівель зберегло свій первісний вигляд, тут знаходяться предмети побуту селян, національний одяг і прикраси, вишивка, килими та багато іншого.
         Головною архітектурною знахідкою музею є вітряки початку 20-го століття, які були характерними тільки для Буковини. Вони двоярусні, другий поверх розширений, корпус млина разом з крилами обертався навколо масивного дубового стовпа, глибоко закопаного в землю.

 

Поділитись