головне меню

Чернівецька область перша у рейтингу найчистіших регіонів в Україні

Чернівецька область перша у рейтингу найчистіших регіонів в Україні

Декілька українських дослідників вирішили визначити у яких областях України безпечно жити. За результатами їх досліджень Буковина найчистіший регіон.

А серед показників екологи взяли: викиди в атмосферу забруднюючих речовин, який становить для Чернівецької області за 2015 рік 3,2 тис. т, скидання стічних вод за 2015 рік— 42 млн куб. м, частка питної води, яка не відповідає стандартам якості— 0,25%; створення особливо небезпечних відходів — 0,1 тис. т; концентрація нітратів — 2 мг/кг, середньорічна доза опромінення — 2,2 МЗв, кількість злоякісних новоутворень на 100 тис. Населення на 2015 рік– 267, середня тривалість життя на 2015 рік – 73 роки, в той час як середня тривалість життя по Україні 72 роки.

У трійці лідерів також Закарпатська та Волинська області. А от в трійку не екологічно чистих потрапили Донецька, Запорізька та Дніпропетровська області.

Також екологи назвали проблеми області серед яких безконтрольна вирубка лісів, незаконне добування гравію із річок, а також декілька підприємств, які забруднюють атмосферу: олійножировий комбінат в Чернівцях, цегельний завод в Кіцманському районі, бетонний завод в Новодністровську, а також КП “Чернівціводоканал”, який сильно забруднює річки. За підрахунками в 2016 році підприємство скинуло в Прут та Дністер близько 15 тисяч тон брудної води.

Поділитись