головне меню

21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада – День Гідності та Свободи

Українська революція, яка розпочалася в кінці 2013-го та тривала в першій половині 2014 років, дістала назву Євромайдан. Вона виражала мирний народний спротив та висловлення незадоволення діями тодішньої влади. Саме на Євромайдані з’явилась нова українська нація з високими ідеями, готова боротись за правду до кінця та навіть віддати життя, борячись з несправедливістю та повним ігноруванням думки народу.

А все почалося 21 листопада, коли уряд Миколи Азарова видав постанову, відповідно до якої Україна не підпише Угоду про асоціацію з Європейським Союзом на саміті у Вільнюсі 29 листопада. Тоді ж розпочався мітинг у Києві, на якому студенти та небайдужі українці вирішили мирно висловити власну думку про євроінтеграцію. У наступні дні на мітинги виходять українці по всій країні. У Києві протестувальники, не дивлячись на судову заборону, розміщають поблизу монументу Незалежності п’ять туристичних наметів, які пізніше забирають бійці «Беркуту».

24 листопада звичайні люди вперше стикаюся із бійцями «Беркута», які намагаються розігнати мітинг за допомогою сльозогінного газу.

А через 2 дні, 26 листопада, президент Віктор Янукович виступаючи на телебаченні обіцяє, що угода України з ЄС буде підписана. Проте акції протесту продовжуються.

21 листопада – День Гідності та Свободи

29 листопада 2013 р. у Вільнюсі відбувається саміт  “Східне партнерство”, на якому президент Віктор Янукович не підписує угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

А о четвертій ранку 30 листопада бійці «Беркута» починають розганяти табори на Майдані. В той день затримали 31 особу, а близько 40 опинились у лікарні. Реакція на побиття студентів не змусила себе довго чекати. На Михайлівську площу, де знаходилась частина побитих з Майдану Незалежності, почали виходити декілька тисяч киян та гостей столиці. І вдень утворився стихійний мітинг.

Так розпочалася найбільша акція протесту за час Незалежної України.

Поділитись