головне меню

Одна із найбільших вулиць Чернівців — Головна

Одна із найбільших вулиць Чернівців — Головна.

Про цю вулицю вперше згадують ще в кінці чотирнадцятого століття. В ті часи вулиця була зовсім іншою. Все тому, що впродовж цих століть кожна нова влада змінювала не тільки назву, а й приєднувала, чи навпаки від’єднувала, якусь частину вулиці.

Так в XIV-XVIII століттях ця вулиця була торгівельним шляхом і називалась Великий Львівський шлях.

У часи коли Чернівці були частиною Австрії, вулиці дали назву Головна та розпочиналась вона на стику сучасних вулиць Богдана Хмельницького та Петра Сагайдачного і вела аж до сучасної Центральної площі. З часом її продовжили до річки Прут. Сьогодні цей відрізок носить назву Юрія Гагаріна. Тоді ж вулицю покрили гравієм та облаштували її стічними канавами.Одна із найбільших вулиць Чернівців — Головна.

Інші частини вулиці, в ті часи, мали назви Ратушева, яка піднімалась від Центральної площі до початку сучасної вулиці Героїв Майдану, а далі — вулиця Семигородська.

Тільки ця вулиця була гравійною та оснащеною технологічними системами, саме тому городяни називали її «шосе». Водогін, електричні ліхтарі, каналізаційна мережа та трамвайні лінії з’явились на цій вулиці тільки в останньому десятилітті дев’ятнадцятого століття.

Одна із найбільших вулиць Чернівців — Головна.

У міжвоєнний час три відрізки вулиці носили імена королів — Фердінанда І, королеви Марії та Штефана Великого.

За Радянського Союзу, центральній вулиці міста дали назву В. Леніна.

Сучасну назву та довжину вулиця здобула після отримання незалежності Україною.

Одна із найбільших вулиць Чернівців — Головна.

Сьогодні на цій вулиці збереглись багато історичних будинків, такі як будинок-корабель, що своїм виглядом створює враження корабля, по обидва боки якого течуть оживлені ріки-вулиці. Також це і  Міська рада, з балкона, якої кожного дня рівно о 12 годині виконується мелодія «Марічки сурмачем в буковинському народному одязі. А ще Кафедральний собор Святого духа, який побудований в стилі італійського Ренесансу та інші.

Одна із найбільших вулиць Чернівців — Головна.

Поділитись