головне меню

Історія клінічної лікарні!

Історія клінічної лікарні

Довгий час у Чернівцях не було як аптек, так і лікарень. Багато людей гинуло від різних недуг, вимирали навіть цілі села. Із приходом австрійської влади ситуація трохи змінилась, почали зводити медичні заклади. Їх було мало і селяни рідко могли дозволити собі лікування. Проте початок лікувальної справи було покладено. Значне покращення настало після зведення клінічної лікарні, яка і нині продовжує свою діяльність.
У другій половині ХІХ століття було прийнято закон, котрий гласив про відкриття крайової лікарні у місті. Навпроти теперішнього парку імені Тараса Шевченка, вулиця Головна, почалось будівництво лікарні. Спершу її називали Центральною, згодом – Буковинською Крайовою.
В одній із статей закону про відкриття лікарні було вказано, що головне завдання медичного закладу – надавати допомогу усім, і бідним, і заможним. Австрійська влада забезпечувала хворих ліжками, харчуванням та похороном, у випадку смерті. Очолив лікарню Василь Волян, котрий дбав про те, аби у клініці було нове,на ті часи, медичне обладнання. Після його смерті Костянтин Цуркан став новим управителем, згодом цю посаду обіймав доктор Володимир Филипович, який був професіональним хірургом. Завдяки діяльності Филиповича у лікарні з`явилися нові відділення для дослідження інфекційних, венеричних, очних та інших хвороб. Також він був засновником бактеріологічної лабораторії, дбав про зведення дитячої лікарні в місті та відкриття нових медичних закладів у районах.
Вагомим внеском у розвиток медицини краю стала поява акушерок у Крайовій лікарні та покращення дитячого здоров`я. Адже до появи клініки у всій області щороку гинули діти від різних хвороб, бо не було попереднього дослідження, щоб виявити ту чи іншу недугу. Звісно, що погане харчування та прикрі санітарні умови теж позначались на дитячому здоров`ї.
Проте попри розвиток лікарні не всі могли користуватись медичними послугами, бо це було досить дорого. Селяни навіть бунтували, аби приватні лікарі зробили свої прийоми за дешевшою вартістю. Влада прийняла це прохання, так медицина стала доступнішою, що значно понизило рівень смертності у краї.
В роки Першої світової війни лікарня виконувала функцію військового шпиталю. В одному із хірургічних відділень працював відомий письменник, тоді молодий лікар, Михайло Булгаков.

Поділитись