головне меню

Історія готелів у Чернівцях

Століття назад Чернівці вже було розвинутим містом, в якому вирувало світське життя. Велика кількість готелів вкотре це підтверджує, які панували на площах Центральній і Філармонії.
На початку дев’ятнадцятого століття на Центральній площі знаходився популярний готель «Під Чорним Орлом», де влаштовували театральні вистави. Нині тут розміщуються різні магазини, банки. Поруч із Художнім музеєм був отель «Вайс», який спершу був володінням одного з губернаторів Буковини. А довершував архітектурний комплекс площі гарний п’ятиповерховий готель «Золотий лев», який у в радянські часи називався «Верховина». Лише нещодавно тут запанував центральний корпус Чернівецького торговельно-економічного інституту , а «Золотий Лев» використовується як навчальне приміщення Чернівецького національного університету. В різні часи на площі Філармонія діяло теж чимало готелів: п’ятиповерховий «Брістоль», в цоколі якого був ресторан, “Під Золотим орлом”. Також функціонував один з найкращих отелів Західної України – «Національ», який було зведено на місці в’язниці.
Сьогодні готелі «Національ» та «Брістоль» не працюють за своїм призначенням. В приміщені «Національ» знаходиться один з корпусів фінансово-юридичного університету, а «Брістоль» – альма-матер для студентів Буковинського медичного університету.
На перехресті вулиць ім. О.Кобилянської та Головної розміщувавася отель «Бель В’ю», який був оздоблений європейськими картинами. На місці магазину «Товари для молоді» розміщувався «Париж», в якому були навіть конюшні. На вулиці Ратушна,6 розміщувався готель «Метрополь», де було електричне світло. Тут діяли кав’ярня та ресторан, де подавали лікери та дорогі вина. Згодом заклад назвали «Централь».
Отель «Молдавія» відомий тим, що тут давали гучні концерти відомі піаністи та співаки. Також тут гастролювали румунські театральні трупи.
Вже тоді власники готелів дбали про належну рекламу, яку розміщували в міських та європейських газетах. Інколи публікувались статті про обслуговування, дизайн того чи іншого закладу.

Поділитись