головне меню

Чим торгували у Чернівцях?

Центральна_площа_(Чернівці)_-12

Відомо, що на території теперішніх центральних площ міста панували ринки, а деякі з них були знаними й закордоном. На базарах можна було придбати все, чого бажала душа. Навіть в перших письмових документах про Чернівці є згадки, що місто було великою торговицею.
Місто розвивалось завдяки ярмаркам, які влаштовували щопонеділка, а з часом щосереди та щоп’ятниці. В статуті міста були прописані правила ведення торгівлі, яких мали дотримуватись продавці.
Інформації про перші ринки в Чернівцях небагато. Проте про базари XVII-XIX століть відомостей чимало. Багато іноземних туристів відвідували місто, щоб щось придбати на ярмарках, тому про Чернівці писали навіть на шпальтах європейських видань.
На Театральній площі торгували зерном. Згодом риболови витіснили місцевих торговців, і майдан почали називати Фішпляц або Рибна площа. Згідно статуту за неякісне борошно чи хліб торговців навіть били. Людям, які продавали м’ясо, яке, до речі, було дуже дорогим ,надавали пільги, тому чернівчани частіше купували рибу. Вже в ті часи, щоб торговці могли виставити на продаж худобу, їм потрібно було мати відповідне посвідчення. На ринках працювала навіть поліція, яка стежила дотриманням цін та правил.
На чернівецьких ринках можна було придбати прикраси з Франції, турецькі прянощі та інші найрізноманітніші товари. На Соборній площі продавали дрова та зерно. Також на прилавках знаходились керамічний посуд, вишитий одяг та навіть зернова кава.
На Центральній площі панував один з найпопулярніших ринків, тому в минулому її навіть називали Ринковим майданом. Коли її перебудували, за ініціативи цісаря Йосифа ІІ у ХVIII столітті, то влада почала брати додаткову плату за торгівлю. На Ринковій площі продавали ремісничі товари та продукти харчування.
На площі Філармонії продавали здебільшого борошно. Звідси походить і перша її назва – Мучна чи по-німецьки Мельпляц.
Одним із найстаріших ринків діяв на Фонтанній площі, нині це вулиця Сагайдачного та Шолом-Алейхема. Існують навіть старі карти, на яких окреслено ярмарок

Поділитись